Skąd pomysł na bloga?

 

Skąd pomysł na bloga

Witam serdecznie wszystkich oraz każdego z osobna,

w pierwszym moim wpisie chciałabym wam opowiedzieć skąd wziął się u mnie pomysł na bloga i dlaczego chce  zacząć go pisać.

 Skąd pomysł na bloga? Już w szkole podstawowej należałam do grupy „humanistów”, matematyka to była (i ciągle jest) moją piętą achillesa. Zawsze lubiłam pisać wszelkiego rodzaju opowiadania, wiersze. Od dłuższego czasu męczyło mnie takie poczucie, iż mam ochotę zrobić coś kreatywnego, coś swojego ale nie wiedziałam co i odpuściłam temat. Ale te myśli ciągle powracały czułam, że jest gdzieś we mnie pewnego rodzaju pustka, którą bardzo chce zapełnić lecz ciągle brakowało mi pomysłu. Od momentu, kiedy wraz z Mężem podjeliśmy decyzje o budowie domu, zaczełam namiętnie przeszukiwać internet poszukując informacji o budowie domu, od czego zacząć, jaki dom itd. Ale wszystkie strony, blogi na które trafiałam jakoś mnie nie zadowalały, albo było tych informacji dużo za dużo, tak, że od tej ilości odechciewało mi się tego czytać, lub było tego tak mało, że ciągle nic nie wiedziałam. Nie trafiłam na żaden ciekawy blog, który zatrzymałby mnie na dłużej, chciałam poczytać o doświadczeniach osób, które budowały lub są w trakcie budowy domu, szukałam dobrej treści, ale też ciekawego bloga w  całości, na nic takiego nie trafiłam, może zbyt mało szukałam, nie wiem 🙂

I tak pewnej niedzieli wpadłam na pomysł stworzenia takiego bloga, który będzie traktował nie tylko o budowie domu ale i o innych tematach. Będę się starała nie zanudzać moich czytelników długaśnymi wpisami np. na temat wyboru fundamentu 🙂 owszem będą się takie treści pojawiać ale będę starała się pisać konkretnie i rzeczowo, aby nikogo zbytnio nie zanudzić. Chciałabym, aby wpisy, które będą się pojawiać, były wartościowe i niosły ze sobą jakiś przekaz, więc może czasem się zdarzyć, że przez jakiś czas nie będzie nowego wpisu, bo nie będę miała co do przekazania (hmm ale kiedy to piszę, to raczej powątpiewam w to, gdyż straszna ze mnie gaduła i tematów może być wiele). Po cichu liczę na to, iż stworzymy tutaj taką małą społeczność, gdzie będziemy wymieniać się doświadczeniami związanymi z domem i nie tylko.

Aaaa i najważniejsze, wielu pewnie się zastanawia skąd ta nazwa, a wiec nasz dom będzie jak na polskie warunki bardzo niestandardowy, nasz dom będzie mały bez poddasza ale mimo tego z piętrem i co najważniejsze koszty jego budowy są o wiele niższe, od standardowego polskiego domu (tu mam na myśli duże domy, z ogromem jaskółek, zdobień i tym podobnych, takie domy są budowane u nas na południu Polski). Pozwolę sobie również pisać teksty na temat zdrowego stylu życia, który preferuje, czasem pojawią się moje przemyślenia na tematy rozwoju osobistego, troszkę o moich spostrzeżeniach na temat życia za granicą i o powrocie z emigracji do kraju.

W tym pierwszym wpisie przepraszam z góry za pewne błędy językowe, stylistyczne, które mogą mi się zdarzyć, wypadłam troszkę z rytmu pisania w mym ukochanym ojczystym języku, ale myślę, że szybko to nadrobię.

Dodam jeszcze, iż moja strona ciągle jest w edycji, pracuję nad jej udoskonalaniem.

Dziękuje za poświęcony i czas i zapraszam do odwiedzania mojego bloga 🙂

23 myśli w temacie “Skąd pomysł na bloga?”

  1. Super, czekamy na wiecej! Szczegolnie spostrzezenia z powrotu do Polski po emigracji, radosci, problemy, proces podjecia tej decyzji itd! ☺

  2. Masz ten fajny lekki styl pisania. Fajnie się czyta to co napisałaś. Nie przynudzasz to najważniejsze. Napewno bedę czesto zaglądac !!

  3. o TY szalona Kobieto !!!! cały czas zaskakujesz tym co robisz…. brawo TY !! powodzonka – powróce tu z miła chęcia 🙂
    ps. my już powolutku startujemyyyyy !!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *