Wakacje na Dominikanie

Dominikana wakacje
Plaża na Dominikanie

W dzisiejszym wpisie zdam wam krótką foto-relację z naszych zeszłorocznych wakacji na Dominikanie. Dowiecie się również jakie były koszty naszego urlopu.

W kwietniu ubiegłego roku wybraliśmy się na spóznioną o rok podróż poślubną, na Dominikanę. Była to pierwsza, ale mam nadzieję, że nie ostatnia tak odległa podróż w moim życiu.

Dzisiejszy post będzie swego rodzaju foto-relacją z tego pobytu. Dodam, iż żadne z moich zdjęć nie posiada ani grama retuszu i tam jest naprawdę tak pięknie 🙂

Na Dominikanę można lecieć do Punta Cana jest to typowo turystyczne miejsce z wieloma hotelami i atrakcjami turystycznymi. My wybraliśmy rejon Puerto Plata z kliku względów.

Dlaczego Puerto Plata?

Po pierwsze jest to o wiele mniej turystyczne miejsce a co za tym idzie ceny wakacji w tym rejonie Dominikany są niższe niż w Punta Cana. Chcieliśmy zobaczyć trochę prawdziwego życia Dominikańczyków, a nie tylko piękne plaże i hotel. Jestem raczej typem „podróżnika”, który nie szuka luksusowych hotelów, ja chcę poznawać prawdziwe życie danego miejsca a nie wylegiwać się na plaży czy przy basenie z drinkiem w dłoni. Więc ani przez sekundę nie żałowałam, że nasz wybór padł na Puerto Plata. Było to niesamowite przeżycie móc choć przez te dwa tygodnie obcować z Dominikańczykami, którzy są bardzo pogodnymi i pozytywnymi ludzmi. Oni są cieszą się ty co mają, a uwierzcie mi nie mają zbyt wiele i do szczęścia nie potrzebują najnowszego Iphone’a. Można się od nich wiele nauczyć, będąc tam człowiek docenia to co ma, bo mamy naprawdę wiele.

Same wakacje zarezerwowałam przez internet i polecieliśmy z niemieckim biurem podróży na dwa tygodnie z pełnym wyżywieniem za  nie całe 2.500€ za dwie osoby (nie wliczam kosztów dojazdu na lotnisko a lecieliśmy z Monachium oraz tzw. kieszonkowego). Przeglądając oferty biur podróży zwłaszcza wakacji na Punta Cana śmiem twierdzić, że nasze wakacje na Dominikanie były dobrym dealem.

Dosyć tych opisów teraz zapraszam was na foto-relację z naszych cudownych i najlepszych jak do tej pory wakacji na Dominikanie.

Wakacje na Domnikanie
Plażowy sprzedawca 🙂
Wakacje na Dominikanie
Tak wygląda transport różnych rzeczy na Dominikanie.
Wakacje Dominikana
Dzieciaczki,które na plaży oferują czyszczenie obuwia.
Dominikana na wakacje
Najlepsza zabawa na łódce.
Dominikana urlop
Tak wygląda handel uliczny 🙂
A tak handel obwozny 🙂
Co to dla Pana wyjść na 10-metrową palmę, aby ściąć świeże kokosy.
Nic nie smakuje lepiej od kokosa otwartego maczetą.
Tak wygląda autobus na Dominikanie, nie trzeba klimatyzacji 🙂
Dominikana wakacje
Czyż to nie raj?
Najlepsze owoce, to co my jemy w Polsce ani w połowie tak nie smakuje.
Widok z kolejki El Tereferico.
Santo Domingo
Stolica Dominikany Santo Domingo, nie zachwyciła nas, choć ma swój urok.
Dominikana
Wszechobecne kable w Santo Domingo.
Dominikana, Samana
Aż chce się wracać…
Dominikana, palmy
I te palmy ogromne.
Prawdziwa Ara, która mówiła 😀
Transport publiczny 😉

 

Mam nadzieję, że spodobał się wam taki wpis. Nabrał ktoś ochoty na takie wakacje? Jeśli ktoś ma zamiar wybrać się na Dominikanę i ma pytania, to chętnie coś podpowiem.

Dziękuję za poświęcony czas.

Z pozdrowieniami

Katarzyna

3 myśli w temacie “Wakacje na Dominikanie”

    1. Beatko, nie szczepiliśmy się, wybierając się na Dominikanę nie ma takiej potrzeby, wróciliśmy cali i zdrowi 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *