Powrót do Polski. Moje wrażenia po 3 miesiącach w kraju.

Powrót do Polski. pierwsze 3 miesiące po przeprowadzce

Witajcie po przerwie. Dzisiaj przychodzę do Was z moimi wrażeniami i przemyśleniami po przeprowadzce do Polski. Jestem tutaj już od 3 miesięcy (ale ten czas biegnie) i postanowiłam Wam o tym opowiedzieć. Zapraszam 🙂

Na wstępie chciałam Wam wyjaśnić dlaczego nie pojawiły się filmiki oraz wpis z rozmowami z osobami,które wróciły do Polski. Niestety miałam kłopoty zdrowotne i dlatego nie mogłam zorganizować spotkania z taką osobą i dlatego też nic nie pojawiało się na blogu.

Ale teraz jestem już z powrotem pełna sił i pełna chęci do działania.

Moje pierwsze 3 miesiące po powrocie do Polski.

Nawet nie zdążyłam się obejrzeć a już jestem ponad 3 miesiące w Polsce. Niesamowite jak ten czas szybko biegnie. I już na samym wstępie napiszę, że absolutnie nie żałuję tego, że wróciłam do Polski. Może jest za wcześnie by mówić czy żałuję czy nie ale na dzień dzisiejszy właśnie takie mam odczucie.

Tutaj w tym wpisie opiszę Wam pokrótce moje wrażenia po resztę zapraszam do filmiku. 

Początkowo nie nosiłam się z zamiarem by szukać pracy, gdyż jak pisałam kiedyś mam w zamiarze pracować na własną rękę. Jednak całkiem przypadkiem natknęłam się na fajną ofertę pracy z językiem niemieckim i stwierdziłam, że praca na 1/2 etatu nie będzie mi w rozwijaniu swojej działalności przeszkadzać a wręcz przeciwnie. Na dzień dzisiejszy jestem bardzo zadowolona ze swojej pracy a przede wszystkim cieszę się tym, że pracuję z Polakami. Strasznie tęskniłam za tym by móc komunikować się w swoimi języku i rozmawiać z ludźmi, którzy Cię doskonale rozumieją, nadają na tych samych falach i rozumieją Twoje żarty 🙂

Co do pracy w Polsce stwierdzam nie tylko z własnego doświadczenia ale i z doświadczeń innych (tych, którzy tutaj mieszkają rodzina, znajomi), że na obecną chwilę nie ma problemu ze znalezieniem zatrudnienia i jest w czym wybierać. Jeśli posługujemy się biegle jakimś językiem a do tego posiadamy jakieś umiejętności i mamy coś do zaoferowania to możemy zarobić naprawdę fajne pieniądze.

Ogólnie muszę przyznać, że po powrocie do Polski nie doznałam żadnego „szoku” czy też nie zauważyłam żadnych rażących różnic między życiem w Polsce a w Wiedniu.  Bardzo szybko się zaaklimatyzowałam i zaczęłam normalnie żyć jednocześnie ciesząc się tym, że jestem u siebie.  Dodam też, że nie doznałam takiego początkowego zachwytu Polską po powrocie, nie ekscytowałam się wszystkim co polskie. Myślę, że dlatego, iż dosyć często jeździłam do Polski  i byłam z tym wszystkim „obyta”.

 

Nie wiem co będzie za rok, dwa, jakie będzie moje podejście może zmienię zdanie? Tego nie wiem, choć dzisiaj jestem tego pewna, że chcę tutaj zostać, chcę mieszkać w Polsce, która jest moim domem. Akceptuję to jak tutaj jest i akceptuję „Ją” z wszystkimi jej mankamentami i mankamentami nas Polaków. Nie zgadzam się z wieloma rzeczami, ale je akceptuje i żyję swoim życiem.  Z pełną świadomością tego jak jest w Polsce wróciłam tutaj i z tym miejscem wiążę swoją przyszłość.

 

Moim drodzy po więcej zapraszam Was do tego filmiku: oglądajcie w jakości HD 😉

Jeśli macie jakiekolwiek pytania co do mojego powrotu piszcie śmiało tutaj lub pod filmikiem 🙂

Zapraszam również do naszej grupy na Facebook https://www.facebook.com/groups/1523411814418963/

 

16 myśli w temacie “Powrót do Polski. Moje wrażenia po 3 miesiącach w kraju.”

 1. Cześć, bardzo fajnie że założyłaś bloga o takiej tematyce 🙂 Myślę, że coraz więcej ludzi będzie chciało wracać do Polski – ja wraz z mężem przeprowadzam się „z powrotem” już w październiku. Byłoby bardzo fajnie, gdybyś mogła podzielić się bardziej praktycznymi aspektami przeprowadzki (z jak dużym wyprzedzeniem zaczęłaś „zamykać” sprawy w Wiedniu, co musiałaś a czego nie musiałaś załatwiać w Polsce, itp). Mnie osobiście bardzo interesowałaby kwestia ubezpieczenia zdrowotnego w okresie „przejściowym” (sama zmagam się z przewlekłą chorobą i trochę się tego okresu boję). Pozdrawiam serdecznie!

  1. Hej,jeśli chodzi o zamykanie spraw w Wiedniu to zaczęłam już na długo wcześniej sprawdzać wszystkie umowy pod względem wypowiadania ich. Np. wszelkiego rodzaju ubezpieczenia, internet, telefon itp. często mają długi okres wypowiedzenia np. 3 miesiące i możemy je wypowiedzieć tylko w konkretnym czasie np. do 10 danego miesiąca. Więcej o tym możesz posłuchać tutaj, gdzie mówię o czym należy pamiętać przed przeprowadzką 🙂 https://www.youtube.com/watch?v=CcoThO1U8yc Co do ubezpieczenia to najlepiej zarejestrować się w urzędzie pracy w Polsce. Co prawda nie dostaniemy żadnych pieniążków, ale mamy ubezpieczenie. W Polsce jedyne co załatwiałam to zameldowanie w nowym mieszkaniu, przepisanie umów na media oraz rejestracja samochodu i tyle. Nie mam dzieci więc sprawa jest prostsza. Mam nadzieję, że choć trochę mogłam pomóc. Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego 🙂

 2. W Polsce nie ma obecnie problemu ze znalezieniem pracy. Płace są, niestety znacznie niższe niż w Wiedniu. Coraz więcej moich znajomych nosi się z zamiarem powrotu ,powstrzymuje ich jedynie jednak różnica w zarobkach.

  1. Tak to fakt, iz w Polsce zarobki są mniejsze. Każdy kto wraca myślę, że się z tym liczy i powinniśmy być ma to gotowy, by może z pewnych rzeczy zrezygnować na rzecz życia w kraju wśród swoich 😊 Jednak muszę dodać, iz na przestrzeni czasu kiedy byłam w Wiedniu stosunek zarobków do cen również przestał być aż tak zadowalający. Pozdrawiam gorąco z Polski 😊😊

 3. Strasznie czyta się te Twoje teksty. Mnogość powtórzeń, ubogi słownik. Niestety nie chce się przez to wracać na stronę.

  1. Dziękuję mimo wszystko za komentarz. Nie jestem profesjonalną copywriterk`ą więc mój słownik ma prawo być ubogi. Nie każdy musi tutaj chcieć wracać 😊 Życzę wszystkiegi dobrego.

   1. Pani Kasiu blog jest fantastyczny i potrzebny.Dziękuję ze Pani go napisala.Proszę pisac dalejSeedecznke Pozdrawiam z Norwegii.

    1. Dziękuję bardzo za miłe słowa 🙂 Tak będę pisać, taki jest plan. Proszę nie mówić mi na „Pani” 🙂 Pozdrawiam serdecznie

  2. Proszę dac spokój. To nie jest nawet konstruktywna krytyka. Ten blog podoba się wielu osobom i jest pomocny. Kazdy moze wyrazic swoja opinię ale proszę pomyslec, ze nie wszystko nalezy komentowac w taki obcesowy sposób. Osobiscie nie zgadzam się na obrazanie autorki tego naprawdę fajnego i pozytywnego bloga.

   1. Bardzo mi miło, dziękuję za wsparcie. Ja się takimi opiniami na szczęście absolutnie nie przejmuje , szkoda czasu na takich smutnych ludzi.

 4. Co do braku problemów ze znalezieniem pracy, to zależy: gdzie, za ile i w jakim się jest wieku.
  Owszem, słabo płatnej pracy dla młodszych osób w dużych miastach jest w cholerę.
  Albo dla specjalistów.
  Jednak nie ma pracy dla każdego.

  1. Tak to fakt, nie ma pracy dla każdego, jak nigdzie zresztą. Jak chce się pracować i ma się chęci oraz głowę pełną pomysłów to nie będzie się barzekać na brak pracy nigdzie 🙂

 5. Hej
  Fajnie czyta się Twoje wpisy. W Polsce jest dobrze ale tylko tym którzy mają jakieś dobre kwalifikacje i mają szansę na znalezienie dobrze płatnej pracy w korporacji. Ja niestety mam tylko średnie wykształcenie i żadnego specjalistycznego zawodu i to przekreśla widok na lepszą przyszłość – pracowałem 10 lat w Polsce w obsłudze klienta/handlu ale rosnące koszty życia, brak własnego kąta i pojawiająca się na horyzoncie depresja zmusiła mnie do emigracji. Obecnie mieszkam w Holandii od roku i mam pracę za którą stać mnie na godne życie. Ale Tobie się nie dziwię że wróciłaś – znasz dobrze niemiecki a to wielki atut … Może i ja wrócę za kilka lat jak nauczę się tu czegoś nowego i zdobędę doświadczenie – na chwiilę obecną nie mam do czego.

  1. Cześć Marku, absolutnie Twoje wykształcenie Cię nie przekreśla, zawsze możesz się czegoś nowego nauczyć 🙂 Cieszę się, że teraz dobrze Ci się układa w Holandii, tak to jest jedni wracają, inni wyjeżdżają. Zawsze trzeba próbować czegoś innego, ja już miałam okazję spróbowac życia za granicą przez 9 lat i mi wystarczy 🙂 Życzę Ci powodzenia na obczyźnie.

 6. Witam przebywam w pl od lipca z nadzieją na wynajęcie mieszkania i pracy niestety dzwoniłam pytałam starałam się że wszystkich sił za tydzień wracam do UK, to chyba nie dla mnie 😢 chciałam bardzo tesknilam 😣

  1. Cześć, przykro, że tak ciężko Ci znaleźć zarówno pracę jak i mieszkanie 🙁 Mimo wszystko powodzenia, nie ważne gdzie tutaj czy w UK 🙂 Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *